W wakacje Fabryka Sztuk przygotowała i przeprowadziła aż 303 przedsięwzięcia dla dzieci i dorosłych. Adresowane były do przedszkoli, półkolonii ze szkół podstawowych i świetlic środowiskowych, a także do osób indywidualnych w każdym wieku. W ofercie znalazły się warsztaty plastyczne, graficzne, ceramiczne, ponadto wystawy, plenery malarskie, zajęcia edukacyjne towarzyszące aktualnie prezentowanym ekspozycjom, spacery i wycieczki rowerowe z przewodnikami, a także konkursy i gry muzealne.

Różnorodna oferta sprawiła, że Fabrykę Sztuk odwiedzało średnio 107 osób w ciągu dnia. Cieszy fakt, że propozycje przypadły do gustu również turystom.

W wakacje po raz kolejny gościliśmy grupy zorganizowane z powiatu tczewskiego, Gdańska, Nowego Dworu Gdańskiego, Kwidzyna, Opola, Krakowa. Kierujemy się zasadą: zobacz-poczuj-doświadcz-zapamiętaj-poleć innym. To dla nas bardzo ważne, gdy goście do nas wracają, a tak się dzieje. A gdy zabiorą ze sobą swoich znajomych – radość podwójna – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpacer po Starym Mieście z przewodnikiem – 30 września
Następny artykułPrezent urodzinowy – spektakl 20 października