Spotkasz kata, przekupkę, flisaka, a może nawet samego Aleksandra Skulteta – wielkiego przyjaciela Mikołaja Kopernika. Opowiedzą swoją historię i przekażą zadanie do wykonania. A wszystko to na wystawie „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek” (komisarz: Józef Ziółkowski) pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego i Polskiej Agencji Kosmicznej.

Fabryka Sztuk zaprasza na ostatnie, a nietypowe zwiedzanie wystawy 9 września o godz. 12.00 i 14.00. Edukatorzy zastąpią poszczególne manekiny na wystawie. Zapowiada się godzinna przygoda pełna niespodziewanych zwrotów akcji. A poza tym okazja do poszerzenia wiedzy o tradycjach flisackich, dawnym rzemiośle czy ziołolecznictwie.

Z kolei 10 września o godz. 12.00 organizatorzy zapraszają dzieci na artystyczny demontaż wystawy. Dwie konstrukcje wystawiennicze zmienią swoją rolę – nie będą ekranami do wyświetlania filmów o Wszechświecie, tylko… wielkimi płótnami, na których powstaną kosmiczne malowidła. Oczywiście nie zabraknie opowieści o Kosmosie i idei Mikołaja Kopernika. Wstęp bezpłatny!

Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. #EDD to wielkie święto kultury, które co roku gromadzi tysiące uczestników w 50 krajach Europy. To bezpłatne atrakcje – wystawy, koncerty, warsztaty i konkursy, dzięki którym można poznawać historię oraz tradycje swojego regionu. W Polsce 31. edycję #EDD obchodzimy pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, podkreślając istotę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Koordynatorem akcji jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKLIMAKTERIUM 2 CZYLI MENOPAUZY SZAŁ – spektakl 30 września w CKiS
Następny artykułZwiedzanie zabytkowej biblioteki