10 lutego o godz. 18:00 zapraszamy na spektakl “Dwie połówki pomarańczy” do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Bilety:  110-140 zł dostępne w kasie CKIS, internetowo www.ckis.tczew.pl lub kupbilecik.pl.

OPIS: Czy rozdzielone połówki pomarańczy stanowią koniec jedności? Czy dla wielkiej miłości każda połówka potrafimy zrobić wszystko czy prawie wszystko?

,,Dwie połówki pomarańczy” to spektakl o relacjach, uczuciach, miłości małżeńskiej, zazdrości, bólu, tęsknocie… Każda z bohaterek to pewnego rodzaju samotna pomarańcza, zagubiona połówka gdzieś bez innych pomarańczy. Nic nie jest takie oczywiste, jak się wydaje, a “odejście” małżonka nie jest wcale końcem związku, a może wręcz przeciwnie. Akcja dzieje się w hotelu, do którego trafia wdowa, na którą czeka psycholog, która ma pomóc kobiecie dojść do siebie po śmierci męża. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się Alex, rzekomej córki zmarłego, a także wiele innych niespodzianek. Kolorytu do spektaklu dodaje wesoła babcia Melania – omyłkowo zameldowana w pokoju wdowy, aby przez chwilę odpocząć podczas wesela w hotelu. Jej postać i chęć “wyrwania kogoś” serwuje niezwykły humor do całej historii. Ogromne pokłady humoru, trafne riposty, nagłe zwroty akcji i przeniesienie sporów w relacjach damsko-męskich na zupełnie nowy poziom to jeden z wielu zalet spektaklu. Zabawnych i absurdalnych pomyłek tu nie ma końca a żarty wywołują salwy śmiechu. Ten spektakl być może stanowi właściwy przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o tym jaka jest miłość do naszej drugiej połówki? Czy dla wielkiej miłości można zrobić… wszystko?

Obsada: Joanna – Jarosław Boberek, Karolina – Aneta Todorczuk Melania – Grażyna Zielińska / Ewa Złotowska Alexis – Dagmara Bryzek / Wiktoria Wolańska  Pokojówka – Monika Stach

Reżyseria: Maria Ciunelis

Podczas 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów w Siedlcach tytuł najlepszej aktorki otrzymała Grażyna Zielińska, która brawurowo wcieliła się w jedną z postaci w spektaklu.

ORGANIZATOR: Agencja MBARTREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWystawa bocian Jaś i etnograficzne skarby
Następny artykułKoncert Neuroina – 9 lutego