W ubiegłym tygodniu w miejscowości Hyvinkää w Finlandii odbyły się Mistrzostwa Świata w Mölkky. 

Stawiło się 176 czteroosobowych drużyn z kilkunastu krajów. Najliczniej oczywiście reprezentowani byli gospodarze, ale pojawiły się zespoły z innych europejskich krajów, a nawet Japonii, Malezji, Hongkongu, USA, Australii.

ZaGRYFka Tczew reprezentowana była przez siedmioro graczy występujących w trzech drużynach. 

Marcin Morżyk z warszawską drużyną Dwunastka MM doszli do 1/32 turnieju, gdzie w wyrównanym meczu musieli uznać wyższość zwycięzców całego turnieju Team Lokki z Finlandii.

Beata Górska i Sara Grzeszkiewicz również w łączonym zespole dzielnie walczyły awansując do fazy pucharowej, jednak później zabrakło nieco szczęścia.

Podobny los podzielił główny zespół z Tczewa w składzie Jakub Sowa, Damian Szostak, Rafał Ściepuro, Mariusz Goeck. Nie udało się osiągnąć sukcesu w głównym turnieju. Tczewianie szukali jednak szczęścia w Turnieju B, gdzie dotarli do finału. Pokonując fiński zespół Pakka zostali jednymi z laureatów podczas ceremonii dekoracji Mistrzostw Świata.

W ramach Mistrzostw rozegrany został także Puchar Narodów. W kadrze narodowej wystąpił Mariusz Goeck. Polska uplasowała się na 5 miejscu wśród szesnastu reprezentacji.

ZagryfkaREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZwiedzanie zabytkowej biblioteki
Następny artykułBudżet Obywatelski 2024 – 16 sierpnia zaczynamy głosowanie