Zapraszamy na charytatywny spektakl tańca współczesnego INNUENDO – 16 lipca o godz. 19:00 w wykonaniu niezależnej grupy tanecznej Alraune, wystawiany w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

CHOREOGRAFIA:
Mikhail Karnaukhov

OPIS:
Niedopowiedzenie… wskazówka…
To zbiór krótkich utworów tanecznych, odmiennych od siebie, lecz połączonych jednym tematem. Jego głównym Bohaterem jest, co ciekawe, nie wyróżniający się tancerz, ale Publiczność. To chwila osobistej interpretacji, która jest co prawda nienamacalna, jednak sama w sobie stanowi rzeczywisty cel dzieła sztuki. Powstało ono, aby odbiorca za każdym razem, bazując na różnych punktach odniesienia i skojarzeniach mógł dostrzec w nim coś innego, Nowego.

Celem projektu było stworzenie dzieła wieloaspektowego w możliwościach zrozumienia i pojmowania go.

Gwałtowne wybuchy muzyki, krótkie solo, mocne wspólne układy, mroczna atmosfera esencjonalne i romantyczne chwile w jednym dwudziestominutowym występie.

Utwór ten łączy w sobie, zgodnie z koncepcją, kilka odmiennych form. Poszczególne fragmenty można wykonywać samodzielnie lub też dowolnie łączyć tworząc indywidualne kompozycje i obserwować jak zmiany układu spektaklu, mobilność, gibkość i szerokość wpływają na jego odbiór.

WSTĘP WOLNY

Podczas wydarzenia będzie organizowana zbiórka charytatywna na pomoc żywnościową dla osób w detencji, tzn. przebywających w zamkniętych ośrodkach dla cudzoziemców. Trafiają tam osoby ubiegające się o azyl w Polsce, często po traumatycznych przeżyciach w krajach ogarniętych wojną, głodem, klęskami żywiołowymi czy represjami. W ośrodkach panują trudne warunki – brakuje w nich nawet podstawowych artykułów. Osoby tam przebywające najbardziej potrzebują żywności, odzieży czy art. higienicznych. Jedna paczka takich materiałów kosztuje średnio 150 zł miesięcznie. Patronem zbiórki jest Fundacja To i Co, która obejmuje wsparciem 5 osób miesięcznie, głównie z Ośrodka w Kętrzynie.

Spółdzielnia socjalna HECAREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWarsztaty graficzne w Fabryce Sztuk
Następny artykułKociewiacy na Zjeździe Kaszubów