Biblioteka plenerowa zaprasza małych i dużych czytelników na cotygodniowe spotkania pod chmurką. W każdą środę od godz.12.00 do godz. 13.00 obok budynku biblioteki na Starym Mieście przy Skwerze dr Schefflera odwiedź nasz Wakacyjny Kulturalny Pszczeli Zakątek.

Dlaczego pszczeli? Ponieważ pszczoły to małe, pracowite i często niedoceniane owady. Podczas spotkań, dowiesz się jak wiele im zawdzięczasz!

4 sierpnia podczas zajęć literacko-plastycznych na świeżym powietrzu czytaliśmy książkę pt.: „Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe”. Wszyscy miłośnicy zwierząt piesków, kotków, słoni chcą zapewnić swoim pupilom jak najlepsze warunki i sprawić, by czuły się w domu możliwie najbezpieczniej. Z książki nasi milusińscy dowiedzieli się jak misia Lusia poradziła sobie zabierając do domu chłopczyka.

Nauczyliśmy się słów i melodii piosenki „Miczidanka” i nawet zrobiliśmy jej bohaterkę. Stworzyliśmy słoneczną, letnią łąkę, ubrudziliśmy się po pachy. Jak wieść niesie – brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, będziemy się tego trzymać do końca wakacji!

11 sierpnia czyli już za tydzień kolejna książka i kolejne ciekawe zajęcia plastyczne! Nie czekaj! Już dziś zapisz sobie w kalendarzu terminy spotkań i przyjdź na nie z całą rodziną! Zamierzasz w wakacje świetnie się bawić? Odwiedź bibliotekę plenerową.

(Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSzczepimy się – 14, 21 i 28 sierpnia
Następny artykułFlyball Tczew – już 14 i 15 sierpnia