Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, zapowiedział wprowadzenie od września tego roku bezpłatnej komunikacji miejskiej w Tczewie.

– Wielokrotnie mówiłem o tym, że pracujemy nad taryfami w komunikacji miejskiej. Po wnikliwych analizach proponuję, aby po zakończeniu obecnego kontraktu z przewoźnikiem, czyli od września tego roku, komunikacja miejska była bezpłatna dla wszystkich pasażerów, niezależnie wieku, od miejsca zamieszkania czy posiadania karty mieszkańca. Uchwała w tej sprawie mogłaby być podjęta już w lutym lub na początku marca na nadzwyczajnej sesji. Nadal natomiast analizujemy układ i częstotliwość linii autobusowych. Wypracowane przez nas rozwiązania najpierw poddane zostaną konsultacjom społecznym – powiedział prezydent.

Jak podkreślił prezydent, za wprowadzeniem bezpłatnych przejazdów przemawia przede wszystkim dobro i wygoda  mieszkańców. Znikną kasowniki, biletomaty i sprzedaż biletów przez kierowców. Nowe zasady sprawią, że Tczew stanie się bardziej konkurencyjny dla firm prowadzących usługi transportowe, co może się przełożyć na wyniki kolejnego przetargu na komunikację miejską.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMiasto kupiło zabytkowy wiatrak
Następny artykuł30 stycznia Biegający Tczew świętuje 10 URODZINY.