Po dwóch latach pandemii, wreszcie możemy korzystać z dużych imprez plenerowych. Jedną z nich była sobotnia Majówka na Gorkach, jubileuszowa, bo organizowana już po raz dziesiąty. Mimo nieco kapryśnej aury, frekwencja dopisała.

Organizatorem festynu był prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wraz z  radnym Kazimierzem Mokwą. Do współpracy włączyły się miejskie jednostki i firmy komunalne, a także prywatni sponsorzy.

Impreza rozpoczęła się od pokazów rycerskich, potem scenę opanowali artyści. Muzyczna część Majówki na Górkach była tak różnorodna, że każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Na początek trio – Hardy, Wiśniewski, Mackiewicz, potem uzdolnieni podopieczni Agaty Sowy i niezawodna Harcerska Orkiestra Dęta. Po orkiestrze – na rozgrzewkę Cristo Dance i na koniec występ mezzosopranistki Izabeli Kopeć.

Podczas majówki najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych. Urząd Miejski w Tczewie przygotował Strefę Malucha oraz stanowiska do zaplatania warkoczyków. Byłą bezpłatna wata cukrowa oraz popcorn. Urząd Miejski przygotował również warsztaty malowania  toreb bawełnianych oraz tworzenia magnesów na lodówkę.

Dla małych odkrywców Opencaching przygotował zabawę „Poszukiwanie skarbów”, która polegała na poszukiwaniu wskazówek oraz rozwiązywaniu zadań, dzięki którym uczestnicy mieli szansę dotrzeć do ukrytego skarbu. Warsztaty dla dzieci prowadziły także MBP, Fabryka Sztuk, STKA Sambor. Gry i zabawy ruchowe proponowało Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Straż Miejska. Dodatkowo na skwerze pojawił się  eko-patrol Straży Miejskiej wraz z dronem i elektrycznym radiowozem. Dzieci, które uczestniczyła w warsztatach i innych formach aktywności, mogły wylosować nagrodę z koła niespodzianek, które przygotował Urząd Miejski.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP częstował  popcornem, kawą, herbatą oraz  chlebem ze smalcem i ogórkiem. Młodzież aktywnie włączyła się w Majówkę na Górkach i ucharakteryzowała się w najbardziej popularne postacie z bajek oraz superbohaterów. Można było spotkać Batmana, Supermana, Spidermana, Królewnę Śnieżkę oraz Elsę i Annę z Krainy Lodu, a także naszego miejskiego Skrzata Samborka.  Zagryfka Tczew – amatorska drużyna i lokalna społeczność miłośników gry Molkky uczyła gry w kręgle fińskie. Fundacja uWażni poprowadziła jogę oraz koncert relaksacyjny. Na dzieci czekał  bezpłatny dmuchaniec.

Przychodnia Rogowscy oferowała pomiar ciśnienia, oznaczenie poziomu glukozy we krwi, badanie spirometryczne oraz porady fizjoterapeuty.

Pod opieką ratowników WOPR można było bezpłatnie popływać kajakami po stawku. LOK Tczew poprowadził strzelanie.

KGW z Czarlina serwowało domowe wypieki. Przy stanowisku Urzędu Miejskiego można było dowiedzieć się o spisie źródeł ciepła, którą należy złożyć do 30 czerwca, a ponadto zasięgnąć informacji o programie czyste powietrze na wymianę pieca i termomodernizację budynku.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUroczysta sesja Rady Miejskiej – wyróżnienia za zasługi dla Tczewa
Następny artykułBezpłatny autobus dowiezie na festyn