27 i 29 września w Szkołach Podstawowych nr 4 i 2 w Tczewie odbyły się zajęcia z najmłodszymi uczniami dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania utrwalono symbole świateł sygnalizatora, znaków drogowych oraz przypomniano zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać na drodze. Przytoczono zalety korzystania z elementów odblaskowych i wskazano miejsca bezpieczne do zabawy. W czasie spotkania wykorzystano magiczną tubę, dzięki której, dzieci mogły uzmysłowić sobie, jak wygląda nieoznakowana osoba na drodze. Oprócz ważnych informacji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym strażniczka przekazała elementy odblaskowe oraz słodką niespodziankę, która wzbudziła ogromne zadowolenie wśród maluchów.

Bezpieczeństwo dziecka to bardzo ważny problem i nie należy go lekceważyć. Wszystkim nam zależy, aby żadne dziecko nie poniosło uszczerbku na zdrowiu i nie uległo nieszczęśliwemu wypadkowi. Każdego roku dzieci i młodzież stają się ofiarami wypadków drogowych. Większości tych zdarzeń można uniknąć, zachowując zasady prawidłowego postępowania przy poruszaniu się po drogach.

SMREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWarsztaty rodzinne w Fabryce Sztuk
Następny artykułWarsztaty plastyczne dla dzieci