Wczoraj odbyło się spotkanie na tczewskiej starówce, promujące XIV Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.

Miejsce to nie jest przypadkowe, gdyż znajduje się tam Ławeczka z wizerunkiem patrona festiwalu. W krótkich programach artystycznych wzięły udział grupy przedszkolaków z: Niepublicznego Przedszkola „Jodełka” pod kierunkiem Adrianny Majdy  oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10: zespół Carpe Diem pod opieką Elwiry Andraszewicz oraz Samborowe Dzieci pod opieką Ewy Litwińskiej oraz Darii Góżańskiej – Wajcht, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 i CKZ „Nauka”. Zgromadzeni mieszkańcy otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez CKZ „Nauka” oraz ulotki z programem festiwalu. Szczegóły na stronie: https://www.tmzt.tczew.pl/xiv-festiwal-tworczosci-kociewskiej-im-romana-landowskiego-17-27-pazdziernika-2022-r/

Janusz Landowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, organizatora festiwalu, podziękował uczestnikom oraz mieszkańcom za udział w spotkaniu i zaprosił na galę finałową z udziałem wybranych laureatów oraz recital Agaty Sowy z zespołem – 27 października o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

MLREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpotkanie z trenerem Józefem Krawczykiewiczem
Następny artykułMuzykuj bez ograniczeń – koncert