8 maja o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert AerOphonic w ramach IX Tczewskich Wieczorów Organowych i Kameralnych. Wstęp wolny.

AerOphonic to rzadkie połączenie dwóch instrumentów, które skłoniło muzyków – Pawła Nowaka i Macieja Zakrzewskiego – do eksplorowania nowych brzmień, nowych rozwiązań fakturalnych oraz kolorystycznych, a także do wykorzystania szerokich możliwości ekspresyjnych akordeonu i organów.

Muzycy, którzy związani są przede wszystkim z Pomorzem, chcieliby zaprosić Państwa do wspólnej podróży po bogatej palecie odcieni kolorystycznych i historycznych naszego regionu. Podczas koncertu zabrzmią bowiem hipnotyzujące dźwięki prastarej Tabulatury Oliwskiej oraz powiew wolności rozlewającej się z Gdańska na cały świat („Die Ganzen Welt”). Jako dzieci postmodernizmu muzycy nie stronią od wszystkiego, co ich artystycznie intryguje, dlatego usłyszeć będzie można także elementy chorału gregoriańskiego, jazzu, muzyki filmowej oraz wspaniały utwór Césara Francka, od którego wszystko się zaczęło…

Organizatorzy zapraszają do wspólnej podróży zaklętej w dźwiękach muzyki.

Dofinansowano z budżetu miasta Tczewa.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpotkanie dla Ukraińców, którzy chcą założyć firmę – 6 maja w Domu Przedsiębiorcy
Następny artykułIII Otwarte Mistrzostwa Tczewa w wyciskaniu sztangi leżąc