Na nowym stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bałdowskiej już trenują zawodnicy.

Po zakończeniu procedur odbiorowych, miejskim obiektem zarządza Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Godziny treningów dla grup zorganizowanych należy konsultować z TCSiR (harmonogram dostępny na stronie TCSiR: http://tcsir.pl/index.php?p=1,1,1065 ). Z obiektu mogą korzystać również osoby indywidualne – w czasie, gdy nie odbywają się zorganizowane treningi. Stadion jest czynny w godz. 8.00-20.00.

Stadion lekkoatletyczny otrzymał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Po przeprowadzeniu kontroli, PZLA stwierdził, że usytuowanie i parametry urządzeń zainstalowanych na stadionie przy ul. Bałdowskiej (bieżnia 4-torowa na okrężnej i 6-torowa na prostej, skocznia do skoku wzwyż, dwustronna skocznia do skoku o tyczce, dwie jednostronne dwuścieżkowe skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem) są zgodne z wymaganiami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zgodnie z ustalonymi przez Związek zasadami, stadion został zaliczony do stadionów kategorii V B.

Władze PZLA uznały, że na stadionie w Tczewie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe  (bez biegu z przeszkodami), chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem oraz rzut oszczepem. Wyniki uzyskiwane w tych konkurencjach będą mogły być podstawa do przyznania zawodnikom klasy sportowej do klasy pierwszej włącznie, jedynie po spełnieniu ogólnych wymagań dotyczących rangi zawodów (m.in. zapewnienie odpowiedniej obsady sędziowskiej, właściwych systemów pomiaru czasu i długości oraz stosowanego sprzętu zawodniczego), zawartych w regulaminach PZLA oraz po akceptacji tej rangi przez dział Techniczny PZLA.

– W Tczewie mamy coraz bogatszą ofertę dla mieszkańców, którzy chcą aktywnie spędzać czas – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Stan epidemii nie pozwala nam jeszcze na razie w pełni korzystać z infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, ale mam nadzieję, że wkrótce ta sytuacja się zmieni. Jestem przekonany, że z boiska lekkoatletycznego będą korzystać nie tylko wyczynowcy, ale wszyscy ci, którzy cenią sport i dobrą kondycję.

Inwestycja została realizowana przez miasto Tczew za kwotę blisko 4,8 mln zł.

M.M.



REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczew – 30 lat samorządu
Następny artykułKonkurs 2020 Funduszu Akumulator Społeczny trwa