16 lutego o godz. 11:00 zapraszamy na poranki filmowe przyjazne sensorycznie, tym razem Trefliki ratują święta – projekcja filmowa w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. Bilety w cenie 15 zł.
„Trefliki ratują Święta”
Wszyscy mieszkańcy Treflikowa przygotowują się do Wigilii. Kiedy jednak z całego miasta znikają choinkowe bombki, Treflik i Treflinka ruszą ich tropem, aby dowiedzieć się, kto stoi za kradzieżą. Czas uratować Święta!
Treflik i Treflinka nie mogą się doczekać Świąt. Prezenty to jedyna rzecz, o jakiej potrafią myśleć! Kiedy nadchodzi Wigilia, rodzeństwo z ekscytacją zrywa się z łóżek. Razem z rodziną zaczynają przygotowania – pieką ciastka, odśnieżają podwórko i ustawiają choinkę. Zostaje im tylko jedna rzecz do zrobienia – wieszanie ozdób. Dostrzegają jednak, że nie mają bombek. Co gorsza, nikt w mieście ich nie ma! Wszystkie ozdoby nagle poznikały z każdego domu i sklepu. Treflik i Treflinka rozpoczynają śledztwo, aby ustalić, gdzie się podziały bombki. Z pomocą robota Robobota i samego Świętego Mikołaja postarają się uratować Gwiazdkę!
„Trefliki ratują Święta” to historia bohaterów dobrze znanych najmłodszym widzom z uwielbianych seriali „Rodzina Treflików” oraz „Bobaski i Miś”. Ta czarująca i pełna wdzięku świąteczna przygoda to dawka dobrej, mądrej zabawy w gwiazdorskiej obsadzie.
W trakcie seansów filmu widzowie zobaczą:
- film „Trefliki ratują Święta” (30 minut)
- wyjątkowy dodatek specjalny „Opowieść Berta” (12 minut)
- kolorowy teledysk do piosenki „Trefliki ratują Święta” (3 minuty)
Kategoria wiekowa: 3+
Reżyseria: Piotr Ficner
Kraj i rok produkcji: Polska 2024
Czas trwania: 45 min
Wersja językowa: polski dubbing
Polska premiera: 29 listopada 2024
Przypominamy również, że wszystkie seanse w ramach Poranków Filmowych będą przyjazne sensorycznie. Projekcje przyjazne sensorycznie pozwolą widzom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego cieszyć się filmową rozrywką i będą wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.
Poranek filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie – warunki:
- światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem;
- dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów;
- brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi;
- sala nie jest całkowicie wypełniona;
- brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu;
- wejście i wyjście z sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum.
CKiS
REKLAMA MIEJSKA