Szkoła Podstawowa nr 7 na Os. Staszica obchodzi w tym roku 75-lecie, chociaż w obecnym budynku działa zaledwie od 23 lat. Uroczysty apel odbył się 24 listopada.

Szkoła zaczęła funkcjonować w 1948 roku skupiając dzieci nie tylko z Os. Staszica, ale też m.in. z Czatków czy Tczewskich Łąk. Początkowo mieściła się w dzisiejszym Niepublicznym Przedszkolu Muszelka. – Gdy szkoła powstała, pracowało tutaj 2 nauczycieli i było tylko 98 uczniów w czterech klasach. Dzisiaj jest 38  nauczycieli, w tym 7 to absolwenci placówki, oraz 341 uczniów. Przez 75 lat w „siódemce” pracowało łącznie 215 nauczycieli, 81 pracowników administracji i obsługi i opuściło ją 2198 absolwentów. Wszyscy oni przez lata pracowali na wizerunek i dobre imię naszej szkoły – powiedział Jan Kur, dyrektor placówki.

W jubileuszowej uroczystości uczestniczył m.in. wiceprezydent Tczewa Adam Urban, a także emerytowani dyrektorzy SP7: Zdzisław Bergiel i Tadeusz Jażdżewski, oraz wielu zaproszonych gości,  przyjaciół placówki.

Wiceprezydent Adam Urban przekazał, na ręce dyrektora szkoły – Jana Kura, życzenia i upominek oraz wspólnie z Zenonem Drewą, przewodniczącym Rady Miejskiej, wręczył nagrody prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego nauczycielkom: Dorocie Żyśko i Karolinie Lubiszewskiej. Podczas uroczystości dyrektor Jan Kur wręczył również Nagrody Dyrektora dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.

Jubileusz był również okazją do zaprezentowania artystycznych talentów uczniów siódemki.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej – zgłoszenia do 14 grudnia
Następny artykułNagrody za osiągnięcia sportowe – na wnioski czekamy do końca grudnia