W niedzielę 9 czerwca 2024 uczestnicy 26. edycji Pomorskiego Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz hulajnogowego, rolkowego i longboardowego) w pięciu barwnych peletonach wyruszą na blisko 230 km tras Pomorza, aby po kilku godzinach zjechać do centrum Trójmiasta – na Wielki Finał do Parku Sopockie Błonia. Jak co roku będziemy wspólnie świętować w gronie wielkiej, rowerowej rodziny i rozmawiać o problemach roweryzacji Pomorza! – jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu! 26. edycja WPR – po raz trzeci – będzie miała dwa dodatkowe wydarzenia towarzyszące we Wrzeszczu Dolnym i Wrzeszczu Górnym.

Przez metropolię przejedzie w tym roku aż pięć peletonów:

Peleton Północny, startujący w Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię, którego trasa pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.
Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu na Letnicy, Tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek 26. WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach) a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się w ruchu z Peletonami: Południowym oraz Zachodnim) aby skierować się w stronę Wrzeszcza, gdzie dołączą do nie go dwa wrzeszczańskie peletony. Następnie Peleton Północny skieruje się do granicy z Sopotem, Peleton Chojnicki, który ze starego rynku w Chojnicach wyruszy już o 2:30 nad ranem, aby dojechać do Starogardu Gdańskiego na ok. 7 rano i połączyć się z tamtejszym peletonem, Peleton Południowy (Starogardzki/Tczewski), jadący ze Starogardu Gdańskiego przez Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska, Peleton Zachodni (Kartuski), w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska.
Połączone Peletony: Południowy, Zachodni i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym. Wielki Finał 26 WPR odbędzie się w miejscu które absolutnie urzekło nas w zeszłych latach, czyli we wspaniałym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.

Tczew – Dworcowa/przy lokomotywie
9:25 Zbiórka
9:45 WyjazdREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRodzinny Dzień Dziecka nad Wisłą – 8 czerwca
Następny artykułAmbasadorzy i Perełki Kociewia pilnie poszukiwani!