Słowa „młodym być, więcej nic” stały się mottem przewodnim jubileuszu 13-lecia Zespołu Fisolki.

Zespół działa od 2010 roku i został założony przez Iwonę Belkę ówczesnego pracownika Forum Inicjatyw Społecznych (stąd nazwa Fisolki), która swoją pieczą wokalną objęła grupę pasjonatów, seniorów, kochających muzykę i śpiew. Zespół na przestrzeni lat występował na licznych miejskich uroczystościach, a także regionalnych i wojewódzkich festynach. Zbierał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Grand Prix  Festiwalu „Pozapozy”, największego na Pomorzu święta artystów niepełnosprawnych i pełnosprawnych, amatorów i profesjonalistów, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku.  
Obecnie Zespół Fisolki liczy 18 pań z akompaniatorem i kierownikiem Mariuszem Dworakowskim na czele, śpiewając piosenki biesiadne, żeglarskie i disco polo. Zespół działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tczewie

Po muzycznej i tanecznej uczcie Zastępca Prezydenta Tczewa Adam Urban podziękował Fisolkom za ich wkład w promowanie Tczewa podczas wydarzeń kulturalnych w mieście i regionie. Życzył także zdrowia, owocnej realizacji pasji, kolejnych lat działalności oraz wytrwałości w realizacji kolejnych planów i zamierzeń, a także wręczył kwiaty, dyplomy i upominki dla jubilatów.

Na zakończenie była kawa i tort jubileuszowy.

M. LinkREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRaport o stanie miasta za rok 2022
Następny artykułFirmy i instytucje wspierają konkurs Rowerem do Pracy