Jeździsz rowerem po Tczewie? Wypełnij ankietę!
Co Was motywuje, a co zniechęca do jazdy na rowerze po Tczewie? Czy jeździcie rowerem do pracy, a jeżeli nie to dlaczego? Jak często jeździcie rowerem i po jakich ulicach poruszacie się najczęściej? Te i inne pytania znajdziecie w poniższej anonimowej ankiecie. Jej wypełnienie zajmie Wam 5-10 min. Pod tym adresem znajdziecie ankietę https://forms.gle/X5EMVEsg2U2XwiDG9
Bądź jak Superbohater. Świeć przykładem.
Jutro ŚWIETLIK czyli nocny przejazd rowerowy organizowany przez Fundację To i Co a my już dziś przypominamy Wam o tym że Warto być Superbohaterem i ŚWIECIĆ przykładem. O co chodzi? Obejrzyjcie nasz film https://youtu.be/vrQRsu-g2nc
Tczew nagrodzony na Velo-City 2025! Miasto liderem Klimatu Rowerowego
We wtorek 10 czerwca podczas międzynarodowego kongresu Velo-City 2025 w Gdańsku, Andrzej Gockowski - Zastępca Prezydenta Miasta Tczewa, odebrał dwie prestiżowe nagrody dla miasta. Tczew zajął 1. miejsce w ogólnopolskim Badaniu...
MIŁO! w mieście – edycja 2024
MIŁO! w mieście. Edukacja mobilności aktywnej w tczewskich szkołach i przedszkolach.
Rekordowa liczba sponsorów w IX edycji konkursu „Rowerem do Pracy”!
Tegoroczna edycja konkursu „Rowerem do Pracy” nie zawiodła naszych oczekiwań, konkurs cieszy się ogromnym wsparciem lokalnych i regionalnych firm oraz instytucji. Tegoroczne wsparcie uzyskaliśmy...
Wycieczka rowerowa do Szpęgawska – 5 października
Fabryka Sztuk we współpracy z prezydentem Łukaszem Brządkowskim i Urzędem Miejskim w Tczewie organizuje wycieczkę rowerową do Szpęgawska.
Konkurs „Rowerem do pracy” – edycja 2025
Rozpoczynamy IX edycję konkursu „Rowerem do Pracy”. Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków.
Badania Klimatu Rowerowego 2024 – wypełnij ankietę!
Przypominamy o trwającym Badaniu Klimatu Rowerowego.
Czy Miasto Tczew jest przyjazne dla rowerzystów?
Już po raz czwarty chcemy sprawdzić jaka jest Wasza odpowiedź na to pytanie,...
Koniec IV edycji kampanii MIŁO! w mieście
Zakończyła się czwarta edycja kampanii MIŁO! w naszym mieście, która miała na celu zmniejszenie liczby dzieci dowożonych samochodem do przedszkoli i szkół. Tegoroczna kampania trwała od 8 kwietnia do 21 czerwca i przyciągnęła 2391 uczestników (w latach 2023, 2022 i 2021 odpowiednio było: 2410, 2319 i 1698). Wzięło w niej udział 8 szkół i 10 przedszkoli, w przeciwieństwie do 8 szkół i 9 przedszkoli w poprzednim roku, 7 szkół i 11 przedszkoli w 2022 roku oraz 6 szkół i 12 przedszkoli w roku 2021.
Mniej samochodem, a więcej pieszo – wyniki badania mobilności uczniów szkół podstawowych 2023
Miasto Tczew od wielu lat prowadzi politykę zrównoważonej mobilności mającą na celu zachęcenie mieszkańców do częstszych podróży pieszych, autobusem i rowerem, kosztem rzadszego przemieszczania się samochodem.


















