Park Piotrowo – nowe miejsce na wypoczynek i rekreację
Ok. 4,5 tysiąca krzewów, do tego drzewa – kasztanowce, lipy, buki, trawy ozdobne, pnącza, byliny itd. – to tylko część nasadzeń, które pojawią się na terenie parku Piotrowo. Na blisko 2 ha terenu będzie miejsce do spokojnego relaksu i aktywnego wypoczynku.
Zużyte opony to nie odpady komunalne
Zużyte opony nie są odpadami komunalnymi. Za pozostawienie porzuconych opon w miejscach do tego nieprzeznaczonych np. przy wiatach śmietnikowych, pojemnikach na odpady komunalne - grozi kara grzywny w wysokości nie mniejszej niż 500 zł. (art. 145 Kodeksu wykroczeń)
Umowa na „Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe miasta Tczewa”
Podpisana została umowa na wykonanie aktualizacji opracowania pod nazwą: „Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe miasta Tczewa” przyjętego Uchwałą...
Deratyzacja na terenie Tczewa – I etap
Gmina Miejska Tczew, jak co roku przeprowadza deratyzację na terenie miasta. Deratyzacja jest zabiegiem, w wyniku którego usunięte zostają szczury i inne gryzonie oraz...
Kanalizacja przy ul. Tczewskich Saperów i przy ul. Prusa gotowa
Zakończył się II etap budowy sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Tczewskich Saperów. Inwestycja obejmowała również adaptację istniejącego zbiornika terenowego na zbiornik retencyjny wód opadowych i roztopowych.
Spotkajmy się w sobotę na bulwarze
Ania Wyszkoni, Liber, Michał Szczygieł to gwiazdy tegorocznego Festynu Samorządowo-Komunalnego.
Festyn zaplanowaliśmy na sobotę 4 czerwca na Bulwarze Nadwiślańskim, początek o godz. 14.00, ale...
Łąki kwietne powstaną na tczewskich osiedlach
Łąki kwietne to popularny w wielu miasta sposób na poprawę estetyki oraz stanowią element małej retencji, uniemożliwiając nadmierne wyparowywanie wody z gleby.
Miasto pomoże działkowcom w sfinansowaniu odbioru odpadów
Działki ogrodnicze to zielone płuca miasta, mamy ich w Tczewie ok. 150 ha, a samych działek prawie 3,5 tys. Wychodząc naprzeciw potrzebom działkowiczów a...
Tczew zachęca uczniów do zakładania kwietnych łąk
Urząd Miejski w Tczewie czeka na zgłoszenia od placówek oświatowych, które chcą na swoim terenie założyć łąkę kwietną.
I edycja kampanii Miło! w mieście dobiegła końca – są powody do zadowolenia
I edycja kampanii MIŁO! w mieście zbliża się ku końcowi. Kampania ma na celu zmniejszenie odsetka dzieci dowożonych samochodem do przedszkoli i szkół. W kampanii uczestniczy 6 szkół i 12 przedszkoli.

















